Hello

Witamy na blogu Wakeuptravels

Blog o tanim podróżowaniu, przygodach, fotografii, jedzeniu i hacklife
Z nami zabawa dopiero sie zaczyna #wakeuptravels
dołącz do nas

Tajlandia - Przygotowanie do wyjazdu

Przygotowanie do wyjazdu – szczepienia, apteczka.


Wg Nas podstawowym elementem o który trzeba zadbać przed wyjazdem to szczepienia, nie są one obowiązkowe ale lepiej mieć, nie tylko są dla nas ochroną w Tajlandii ale wszędzie.
Tajlandia to kraj o wysokim ryzyku zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu A i B. W związku z czym warto zadbać o wykonanie tych szczepień, wzw typu A to dwie dawki szczepionki które kosztują około 210zł/szt – tyle właśnie my zapłaciliśmy natomiast wzw B są to 3 dawki szczepionki, które kosztowały nas 90zł/szt.
Osoby wybierające się do małych miasteczek, wsi powinni także rozważyć zaszczepienie się przeciw durowi brzusznemu taka szczepionka to jedno ukłucie, którego koszt to 210zł oraz wścieklizna, kontakt z wszechobecnymi, zazwyczaj przyjaznymi małpkami może skończyć się podrapaniem a wtedy ryzyko choroby wzrasta, szczepienie przeciwko wściekliźnie to 3 dawki po 170zł każda.
Dodatkowo zaszczepiliśmy się przeciwko tężcowi oraz błonicy te dwie szczepionki przyjmuje się w jednej skondensowanej dawce, która kosztuje 90zł, oraz zażyliśmy dwie dawki szczepionki do picia przeciwko cholerze, bardzo łatwo zarazić się nią w miejscach z niskim poziomem higieny, także przez brudną wodę, którą nie koniecznie się pije oraz jedzenie, pijąc szczepionki przeciwko cholerze wystrzegliśmy się biegunki podróżnych oraz innych nieprzyjemności związanych z układem trawiennym.

Pomimo szczepień przed wyjazdem do Tajlandii pamiętać trzeba, żeby nie pić wody z kranu, nie używamy jej także do płukania zębów, unikać trzeba też napojów z lodem, który przeważnie robiony jest z nie przegotowanej wody.
Warto przygotować się także pod kątem Malarii, na którą jak na razie nie ma szczepionki, w Polsce można przez internet kupić środki zawierające DEET, większość osób jedna kupuje ten środek na miejscu.


Jeśli chodzi o naszą apteczkę podróżną, o tym także pomyśleliśmy, do obowiązkowych punktów należą leki które przyjmujemy codziennie z powodu chorób przewlekłych lub antykoncepcji musimy zaopatrzyć się w leki na cały czas podróży, w przypadku leków w postaci płynnej (syropy, zawiesiny) trzeba pamiętać o zasadach panujących na lotnisku
Repelenty – czyli środki na komary, my kupiliśmy jeden środek z 50% DEET
Leki przeciwbiegunkowe typu stoperan
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy
Środki odkażające – w naszym przypadku gaziki nasączone substancją odkażającą – są małe i poręczne
Środki opatrunkowe – bandaż elastyczny, bandaż cienki, plastry wodoodporne
Okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem – zabieramy jeden krem na początek, resztę kupimy na miejscu, tak samo jak balsam po opalaniu.
Antybakteryjny żel do mycia rąk – do stosowania zawsze przed posiłkiem oraz w razie potrzeby.
Wosk ochronny na aparaty ortodontyczne, nici dentystyczne, żel na afty (w razie potrzeby)


Kobiece sprawy w podróży są w sumie tematem mało omawianym. Wytrwałe podróżniczki mają już swoje metody na „trudne dni” gdy jest się na drugim krańcu świata. Są jednak dziewczyny, które przed podróżą mają wiele dylematów i znaków zapytania. Jednym z nich jest odwieczna niepewność, czy tam dokąd się wybieram będę mogła bez problemu kupić tampony i podpaski, czy odpowiednio zadbam o higienę ..
Niestety nie posiadam wielu informacji na temat dostępności podpasek i tamponów w różnych częściach świata, postanowiłam jednak zaczerpnąć wiedzy z innych źródeł oraz od kobiet podróżujących po świecie.
Oprócz jednorazowych tradycyjnych podpasek i tamponów istnieją również mniej znane ekologiczne podpaski wielokrotnego użytku oraz kubeczki menstrualne, które wbrew pozorom cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kobiet.
Na podstawie własnych doświadczeń, opinii podróżujących koleżanek oraz opinii zaczerpniętych z internetu mogę śmiało stwierdzić, że podpaski są dostępne praktycznie we wszystkich dużych miastach na całym świecie, natomiast tampony nie cieszą się tak dużą popularnością, ciężko będzie nam je kupić w Afganistanie, Filipinach, Indiach, Indonezji, Kambodży, Mongolii, Pakistanie, Egipcie, Senegalu, Sudanie, Gwatemali, Salwadorze, Boliwii, Ekwadorze oraz na Kubie
raczej wcale nie kupimy tamponów w takich Państwach jak: Bangladesz, Brunei, Tanzanii, Ugandzie,


Share this:

ABOUTME

Cześć jestem Renata a to jest moj Blog, wraz ze swoim narzeczonym Dawidem pokazęmy Tobie jak nie wydać dużo a zacząc podróżować, kupować tanie bilety lotnicze, a także pokażemy ci sporo trików na tańsze życie

JOIN CONVERSATION

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz